victoriavic1
victoriavic1 victoriavic1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Reward! Thank you!!!!!

Explain Reward Thank you class=

Respuesta :

cookieplayZ
cookieplayZ cookieplayZ
  • 21-10-2020

Answer:

1 lb/$4 is the correct answer.

Step-by-step explanation:

its  $4 per pound

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! Show your work! Thank you!!!!!
While revising an argumentative essay, a writer should include anecdotes and personal “I” statements. focus on including opinions more than evidence. make sure
2. Quan plans to spend less than $80 for buying groceries. He plans to spend $68.25 on food and spend the rest on juice. Each juice carton costs $3. He is curio
What is the value of x in this triangle? Enter your answer as a decimal in the box. Round only your final answer to the nearest hundredth.
what tool is used to measure the mass of something?
HURRY 15 PTS + BRAINLIEST What are the four basic sentence structures available for increasing sentence variety? A.simple, complex, compound, subordinate B.subo
Ecologists have traditionally categorized the roles of organisms in ecosystems into three broad categories that include select one: a. producers. b. consumers.
According to the anthropologist's code of ethics, the values of scholarly research cannot surpass the ___A) hospital permissionsB) governmental involvementC) re
Classical period composers valued _____ above all else.
How many foxes were there in 1993? A. 1996 B. 1997 C. 1986 D. 1987 (I have taken the quiz the quiz twice and it's not B or C.)