carolinerrfrancois carolinerrfrancois
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A dairy calf raiser orders 25 bags of calf milk replacer for $1,050. How much did each bag cost?

Respuesta :

briannacalawagan
briannacalawagan briannacalawagan
  • 22-10-2020

Answer:

$1,054

Step-by-step explanation:

i dont have explination pls dont remind me

Answer Link

Otras preguntas

List all the parts of speech of the word earth's. Be specific.
What is the sales price of a sweater that was originally $25 and has a discount ?
Who is the speaker if this poem? A. a poet b. a young a child c. an outside narrator d. a child of the future i dont understand since there are some options im
If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
How is condensation explained by the Kinetic Molecular Theory?
what did president Abraham lincoln look like before he died what do you think the description was in your point of view
What is one argument against the wealth gap? Economic growth will likely decline over time. The upper classes cannot help create new jobs. The wealthy become un
simplify please!!!!!!!!!!!!!
Why is the evaporation of water a physical change and not a chemical change?
Which of the following statements explains why the nucleus is important to cells?