limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

Brett shaded 4/8 of a sheet of notebook paper.Aisha says he shaded 1/2 of the paper. Are the two fractions eqivalent ? If so? what is another equivalent fracti
How many times greater is the value of 7 in 67,040 than the value of the 7 in 640,700
At the most profitable level of production, a firm's marginal cost will be _____ the market price. a. equal to b. set by c. less than d. greater than
What is a sentence for chromatid
what is 9/10 - 1/10 equal.
what is the sum to 1 2/5 + 2 2/5
How many solutions does the equation 2m+4(m−3)=7m−4 have? no solution two solutions infinitely many solutions one solution
18 tons 42 pounds divided by 3
what is one of the conditions necessary for a thunderstorm to develop
Lichen is an example of what type of relationship between two organisms?