pinkamava pinkamava
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A pear costs $0.40 and an Apple costs $0.25. What is the total cost of p pear and a apples?

Respuesta :

lolwhothis
lolwhothis lolwhothis
  • 23-10-2020

Answer:

$0.65

Step-by-step explanation:

$0.40 + $0.25 = $0.65

Answer Link
kyramarkel
kyramarkel kyramarkel
  • 23-10-2020

Answer:

0.40p+0.25a=cost

Step-by-step explanation:

Considering that every apple costs 25 cents and every pear costs 40 cents, you would multiply how many apples and or pears there are by how much they are worth and then add it to get the total cost. Due to there not being a specific total or how many apples and/or pears there are, it currently can't be solved.

Answer Link

Otras preguntas

Someone pls help me on this I’m stuck on b
Crafts Unlimited sells ribbon by the foot. Serena needs ribbonfor an art project. The cost of the ribbon is 5 feet for $3.00.Feet of Ribbon 1 5 10 15Cost (in do
Solve for x and y. (Geometry)
define hyperlink in detail with its type​
What sequence of 5 numbers have a mode of 7, mean of 9 and a median of 8?
Could a child born in a soddy in the 1880s have been a farmer during the Dust Bowl years?
draw clear, colorful and understandable diagrams of the metabolism of carbohydrates and lipids? (you can have 2 separate ones, or you can combine them into one
Which one is the answer
5 jergas de tribus urbanas AYUDA ES UNA TAREA
Cuál es la altura (h) del velero