inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

How is irony expressed in the story ”one thousand dollars”?
Using the given points, determine the delta symbol y. (-3,-5) and (0,10)
oof...please help meh!!!!!
Which expression is equivalent to 28p^9 q^-5/12p^-6 q^7
NEED HELP FAST. Plz !! Identify the denominator in the following radical.
Which orbital effect describes how the shape of earth’s orbit around the sun will change over time?
The military code-talking system refers to
during the reign of charles ii the restoration: a)all of the choices are correct b)catholics were allowed to serve in parliament c)parliament recognized the div
Read the passage from Macbeth, by William Shakespeare. Then answer the question. In the passage, which of the following most affects Macbeth’s character? A. He
High court of australia on the same day that the first woman was appointed to that bench. Who is this women?