zozo217075 zozo217075
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you were to buy 5 pounds of grapes at $1.39 pound, a watermelon that cost 56.16 peaches that are 4 for $1 and 8 pounds of cherries that
are 52 pound. How much are you spending on all this fruit?

Respuesta :

kavarcak
kavarcak kavarcak
  • 23-10-2020

Answer:

$68.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Glucose is the monomer for these biomolecules which are used for quick energy
____ proceedings tend to be the least formal Criminal Civil Appeal Agency
An archivist is an individual who studies the history of art, artists, and the works produced throughout history. TRUE FALSE
The difference between 127 and -39 Translate the phrase to mathematical language. Then simplify
scribes and illuminators worked in a room in the monastery that had the most heat and largest windows for light. word search only one word ​
What geographic features helped Rome to prosper? Select that all apply A. Mountains B. Plateaus C. Desert D. River's E. Plains F. Location away from the sea
What is 16 inches converted into YArds
What did the holocaust have to do with ww2
Which table represents a function
Explain why Jefferson’s declaration of rights is the foundation of the Declaration of Independence. Use examples from the document.