AJBroderick
AJBroderick
23-10-2020
Mathematics
contestada
Please helpppppp meeeee
Respuesta :
ToxicAngel
ToxicAngel
23-10-2020
Answer:
$4.50
Step-by-step explanation:
6/4=1.5 $1.50 per container. 1.50×3 is $4.50
(check comment)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
The transition from food foraging to food production first took place about _____ years ago in _____.
Each of the following decreases total stockholders' equity except a cash dividend. liquidating dividend. stock dividend. all of these decrease total stockholder
Explain how to solve 5x − 2 = 8 using the change of base formula log base b of y equals log y over log b. include the solution for x in your answer. round your
Sometimes, by juxtaposing a character, setting, theme, or idea _____________ to another for the purpose of comparison, contrast, or suspense, a writer can creat
Describe the powers of the judicial branch and how its independence checks the power of other institutions and state governments. Please reference the following
A male stickleback fish attacks other male stickleback fish to protect his property. However, he also attacks models of fish that have a similar red-colored bel
Which strategy is most helpful for drawing connections between ideas in an informational text?
In the electromagnetic spectrum, visible light occupies the band between 0.4 and 0.7:_____. a. meters b. feet c. micrometers d. millibars e. Kelvins.
Why is bone made up of calcium salts and not other salts, for example, iron salts?
I was puzzled, and wanted to discuss the matter a little further, but they didn't; so I took my leave, feeling hurt and insulted to be made the butt of what was