alexacambron22 alexacambron22
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica got the answer $63.68 to the math question below. Explain in your own words why this answer is correct or incorrect.

Respuesta :

adarabadara13
adarabadara13 adarabadara13
  • 24-10-2020

Answer:

can you send an image or something we need more context

Answer Link
phanmuketrash
phanmuketrash phanmuketrash
  • 25-10-2020

Answer:

Jessica is correct

Step-by-step explanation:

32*1.4=44.8

32*.59=18.88

44.8+18.88=63.68

The total price of glue sticks plus the total price of boxes of crayons equals 63.68

Answer Link

Otras preguntas

2NaCl + H2SO4 --> 2HCl + Na2SO4 How many grams of HCl can be prepared from 2.00 mol H2SO4 and 2.56 mol NaCl? a. 7.30 g b. 93.3 g c. 146 g d. 150 g e. 196 g
If y = 0.15 when x = 1.5, what is y when x = 6.3?
How many milliliters of a 3.0 M HCl solution are required to make 250.0 milliliters of 1.2 M HCl?
Akbar the Great, Suleiman the Magnificent, and Louis XIV are all rulers associated with (1) natural rights (3) religious toleration (2) filial piety (4)
The fruit basket at a summer camp contained 4 oranges and 5 apples. Carlos chose piece of fruit at random from the basket and gave the fruit to his friend Dunca
What Nazi action marked the final stage of the “Final Solution”?
the molar mass of a compound depends upon the what
What is the brain made out of?
How did the growth of towns hurt the feudal system?
Why does Rosa Parks explain “what kind of tired” she was?