westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

Put the following steps of the problem solving process in correct order. Identify what is the problem Develop the model / Acquire the data Do the results loo
Question 2.1 Solve the following problem. Round to one decimal place if necessary. If your answer is correct you will see an image appear on your screen.
she ............her office by 9A.M. daily (a)reach (b)reaches (c)reached (d) reaching​
For an object with a given mass on Earth, calculate the weight of the object with the mass equal in magnitude to the number representing the day given in part 3
Compound X has the formula C8H14. X reacts with one molar equivalent of hydrogen in the presence of a palladium catalyst to form a mixture of cis- and trans-1,2
what the balance electrons for calcium​
Question 1 of 10 What does a low number on the pH scale say about a solution? O A. The solution is an acid, O B. The solution is changing. O C. The solution is
You work for a marketing firm that has just landed a contract with Run-of-the-Mills to help them promote three of their products: guppy gummies, frizzles, and c
X=5 then x + 6 Pls help
Recumbent proteins refer to proteins that have been made: