jeiwiwksjeiwowi jeiwiwksjeiwowi
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math help me plzzz

7th grade math help me plzzz class=

Respuesta :

magajiseun05
magajiseun05 magajiseun05
  • 25-10-2020

Answer:

it's the first option

Step-by-step explanation:

if you take 7.20÷ by 24 you get 0.30 cents and if you take 2.70 ÷6 you get 0.45 cents so if you subtract .30 from .45 you get 0.15cents

Answer Link
AaliyaFatPotato
AaliyaFatPotato AaliyaFatPotato
  • 17-01-2022

Answer:

she pays 15p more on each juice pack

Step-by-step explanation:

if u do 7.20÷4 you get 30p per juice pack (jalen)

if u do 2.70÷6 you get 45p per juice pack (tia)

Answer Link

Otras preguntas

how did the reversal of salutary neglect lead to the american revolution
How did the Twelve Tables reduce conflict between Roman plebeians and patricians? (4 points) They gave patricians full voting rights in the Senate. They spell
Zachary wants to sell his marble collection at a yard sale . he has 744 marbles and he wants to put them into bags with 24 marbles in each bag. how many bags of
What is the theme of the medusa and althena myth?
how do I determine the part of each whole
What are all the common factors of 100, 80, and 120??
The falling of rain, snow, hail, or ice pellets from the atmosphere is called watering precipitation perception
20 POINTS!!!! Brainliest Answer to whoever helps me get this right! Each sentence needs to follow this structure: Subject + Verb + Complement. *Complement- word
How do I do this non-linear graph?
Evaluate the following fallacious statement and decide where the problem primarily lies: That movie was too long