SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

expand and simplify: (13i-9)^5
Mr. Khan makes punch by mixing 10.6 liters of Apple justice, 0.6 liters of orange juice, and 8 liters of ginger ale. He pours the mixture equally into 6 large p
Please help!!I need you to write a two-paragraph essay about how the Earth is changing, and how we can help it.
Find cos(−2835°) and sin(−2835°). Identify the measure of the reference angle
a car can travel 203 kilometers on 29 liters of gasoline .how much gasoline will it need to go 406 kilometers ?
Find the circumference and area of a circlewith a diameter of 26 yards.​
Rank the following 0.10 M solutions in order of increasing pH (lowest pH to highest pH):HCl HF NaCl HOClRank the following 0.10 M solutions in order of in
Suppose theta represents a number of degrees of rotation and that sin(theta°) = −0.5. List six possible negative values that theta can take.
Which of the following pairs of functions are inverses of each other?
Sammy wrote a polynomial using only one variable, x, of degree 3. Myisha wrote a polynomial in the same variable of degree 5. What can you say about the degree