loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

“If there was hope,” Winston wrote in his diary, “it must lie in the proles,” because—
Sadie sold 45 cupcakes, which were packed in 9 boxes. How many cupcakes were in each box? DO YOU KNOW THE ANSWER.
Each child in the Smith family was given an orange cut into 8 equal sections. Each child ate 5/8 of the orange. After combining the leftover sections, Mrs. Smit
Suppose your friend's parents invest $25000 in an account paying 7% compounded annually. What will the balance be after 8 years?
Based on the text, what conclusions did you draw about what the culture values
HELP ASAP PLZZZ How can we make education better for kids who have trouble in school?
Explain when the median of a data set is a better measure of center than the mean
efectuati impartirea 12xy:3x
in the excerpt,president kennedy empasizes his point most by using
Who thought that governments should be headed by philosopher-kings? a. alexander the great c. aristophanes b. plato d. jason?