nyonnamitchell2444
nyonnamitchell2444 nyonnamitchell2444
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

This is a test get it right I want a good grade

This is a test get it right I want a good grade class=

Respuesta :

Barbiezz
Barbiezz Barbiezz
  • 21-11-2020

Answer:

[tex]\frac{120}{6} \geq \frac{200}{8}[/tex]      [tex]\frac{120}{6}[/tex] is the better unit price.

Step-by-step explanation:

120 is the better unit price because if you divide 120 divided by 6 you get 20 and if you divide 200 divided by 8 you get 25 so then you would pick the cheapest one because of its price and amount.

Answer Link

Otras preguntas

Find the nth term 12,22,32,42,52..
how many servings are in 12 cups of rice a.
2/5y+5=-9 solve the equation to what is h
~10 POINTS~ This image is an example of? Atom Mixture Compound Molecule
the raging hippopotamus
Food chains and webs not only describe the order organisms are eaten, but they also describe the _____. flow of energy in an ecosystem importance of the ecosyst
Find the quotient: 8 ÷ 0.5
Tell the order of vessels a blood cell travels through
the person that gets this right reseveis a lot of pointsNO LOOKING IT UP!!!!!!! what do you call an owl that does magic????????????????????????????????????
how does natural gas furnes effect the enviroment