yoyoyoyoyoywastaken yoyoyoyoyoywastaken
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

answer the question below

answer the question below class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 21-11-2020

Divide total cost by total cans:

c = 8.96 / 32

c = 0.28 per can

Answer Link

Otras preguntas

I don’t need the answer I just need someone to explain the difference between question (b) and (c). They both sound like they could be asking the same thing but
when happens when the quantity of a good supplied at a given price is greater than the quantity demanded
In order to manage , protect , and control territory locally a country often
can someonw make this shorter???
an apple and chair cost $9, while an apple and t-shirt cost $19. another person sees that a chair and t shirt are $24. how much does each item cost?
Please help me step by step
At 60mph how by what percent is our vision reduced due to tunnel vision?
Which was a fundamental characteristic of the Shang civilization? heavily urbanized areas with large populations domination of large areas through bronz
Read these paragraphs, noting the change of focus. Preparing the soil is perhaps the hardest and most boring part of planting a garden, but it is the first and
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!!Carmelo is selling his hockey and baseball card collection. Hockey cards, x, sell for $0.03 and baseball cards,