8tjebw3cit 8tjebw3cit
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Lara went to the nursery and spent $140 she purchased 4 plants each of the plant costs the same price what is the cost of 1 plants ?

Respuesta :

MusicLover240619
MusicLover240619 MusicLover240619
  • 24-11-2020

Answer:

$35 per plant

Step-by-step explanation:

You take the 140 and divide that by 4 to get your answer.

Answer Link

Otras preguntas

A writer creates a mental picture for the reader by using effective a. word choice. c. organization. b. voice. d. ideas and content. Please select
what are the events of the Mississippi Bubble in order
Was reform within the catholic church possible during great schism
The hellenistic scientist who argued that the earth was the center of the universe
What does it mean when something is dormant?
what is the legislative branch
In both the Shang and Zhou societies, how were different regions governed? A. Kings controlled every aspect of their own areas. B. Noble landowners governed the
Pancreatic cancer, or _____ is the fourth leading cause of cancer death in the united states
What contribution did muckrakers make to the reform movement?
Discuss how resistance affects current in a circuit.