zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A pack of cinnamon-scented pencils sells for $9.00. What is the sales tax rate if the total cost of the pencils is $9.27? The sales tax rate is
1. A 4.00 L sample of air at 35 degrees C expands to 5.50 L when heated. What is the new temperature, in degrees Celsius, of the air
Owls eat voles (a relative of mice); voles eat grass and seeds. Which food chain is correct?
Joy has a ribbon that measures 16 yards. She cuts 9 pieces of ribbon to decorate gifts. Each piece of ribbon that Joy cuts measures 4 feet. What is the length,
Which orgen in the urinary system regulates the water content and remove the toxic waste products from the blood?
Determine whether the graph represents a function. Explain.
If a yellow pea had a green parent, then the genotype of the yellow pea must be _________. Answers YY Yy YYrr yyRR
What is the answer ???????
I need help with this
How are meiosis and mitosis different?