bjaskal978 bjaskal978
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 pairs of jeans for $35.95 each and get a fourth pair for free. What is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

gabrielafernandez06 gabrielafernandez06
  • 21-12-2020
$107.85 should be the answer
Answer Link
cobrakai1972istyping
cobrakai1972istyping cobrakai1972istyping
  • 21-12-2020

Answer:

26.96

Step-by-step explanation:

107.85/4=26.9625 and round it you get 29.96 i believe

Answer Link

Otras preguntas

Express the fractions 3/4,7/16 and 5/8 with LCD
What characteristics would you u most associate with lady Macbeth after reading this speech
During cell division, what structures do the dna of eukaryotes bunch into?
what is the measure of angle BKD 43 63 23 20
What was Ibn Rushd’s contribution to the Islamic Golden Age?
would u know what 1000÷36%=? help me
An urn contains 4 white and 4 black balls. we randomly choose 4 balls. if 2 of them are white and 2 are black, we stop. if not, we replace the balls in the urn
What was the government's goal in providing over $1 billion to Oklahoma rivers?
The most important margin of safety is the margin to the rear of your vehicle. a. True b. False
About 80% of the egg rolls sold in the US grocery stores are made in Houston Texas .A skilled wrapper can make 4,000 egg rolls in an 8 hour day .Bettie said thi