Prichards27 Prichards27
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 9-pound carton of oatmeal costs $8.55. What is the unit price?

Respuesta :

XxSliverShadesxX XxSliverShadesxX
  • 22-12-2020

Answer:

$0.95

Step-by-step explanation: Division

Answer Link

Otras preguntas

What was the political, economic and social impact of the protestant reformation ?​
help asap please and thank you, being timed ​
which socio enonomic class refers to the nobility among the catholic church of western europe
why the substance on the periodic talbe classified together​
What is the correct answers if these are wrong :(
Which of the following is true about the cooling rates of the boiling water in the metal bowls? A. The water in all three bowls will cool at the same rate.
Angle 1 is 50 degrees. Which angle is also 50 degrees?
What gave president Johnson the power to commit troops to Vietnam without asking Congress for a declaration of war?
Which violation of the Tenure Office Act led to the impeachment of Andrew Johnson? A. Veto of the civil rights act of 1866 B. removal of secretary of war, Edwin
There are 9 girls for every 2 boys in art class is it a part to part​