castrobeastmode castrobeastmode
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada


10. Zayden purchased 7 binders for a total of $31.01
a) Write an EQUATION that can be used to find
the cost of each binder, n, in dollars.
1) What is the cost, in dollars, of each binder?

10 Zayden purchased 7 binders for a total of 3101 a Write an EQUATION that can be used to find the cost of each binder n in dollars 1 What is the cost in dolla class=

Respuesta :

ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 21-12-2020

Answer:

Part A. 31.01 / 7 = n

Part B. It costs $4.43 for 1 binder.

Step-by-step explanation:

P.S Can I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

The name of each contestant is written on a separate card, the cards are placed in a bag, and three names are picked from the bag. Identify which type of sampli
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
what event triggered world war i ?
Find the domain of each rational expression. f(x)=5x-7/4
Factor then solve.1.81 - 4x²=02. 4s² + 9 = 12s
Homophones ~~~ a) a female sheep / an evergreen tree b) sandy shore / kind of tree c) guided / a metal d) opens lock / harbour e) flat land / joiner's tool f)
Julius Caesar, hero or tyrant?! And why????
what is a closed-ended question?
What is the passive voice of "I went to a movie"