24vm123669 24vm123669
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

which is a better buy? 3 for $0.79 or 4 for $0.99

Respuesta :

P4TRICK
P4TRICK P4TRICK
  • 21-12-2020

Answer:

3 for $0.79

Step-by-step explanation:

The first option should equate to 2.37$

The second option should equate to 3.96$

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between the points (-16, 10) and (4, 10). Help plz I pay 5 bucks if you solve this
why is the base of the kettle made of plastic not metal?​
jasper had 3 5/6 feet of rope. He cut off two pieces that were 1 2/3 feet each for a project. How many rope does Jasper have left?
Can someone please go to my profile and answer my questions? I have around 100 points worth of questions sitting there and im also marking people as brainliest
If scientists want to determine if a skin cream is effective against fighting acne, what would be the independent variable?
3. Do you think that it is still dominant after five years? Why do you think that it will last?
? divided by 9> 700 like whats the answer im confused help......
_______is when the author gives a clue to what may happen later A. Conflict B. Setting C. foreshadowing D. Resolution
Need help ASAP pls !!!!
Calculus-based Physics I, can someone explain this to me? My apologies for the broadness of my question. I especially don't understand the notation being used h