Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HURRY I HAVE A 40 MINUTE TIME LIMIT 1.Which of the following statements best describes the Valley of Mexico? A. a dense rain forest B. a steep moun
what determines the number and prices of goods and services that will be available to consumers in a market economy? ​
what value does the 1 represent in the number 4105.8
Identify and Explain the following: 16. Was the English Bill of Rights limited the power of the monarchy 17. Similarities between the Declaration of the Rights
What must be the same on each side of a chemical equation, because of the law of conservation of matter?
Is F(x)=1/6*4^x growth or decay
What is (f−g)(x)? f(x)=x^4−x^2+9 g(x)=x^3+3x^2+12 (f−g)(x)=
What is carbon capture and storage? (Select the best answer.) Question 1 options: The process of removing carbon from fossil fuels before they are burned The pr
What is happening to this graph when the x values are between -1 and 1
Read the excerpt below and answer the question. “Utter it, Jane: but I wish that instead of a mere inquiry into, perhaps, a secret, it was a wish for half my e