Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

10) On a football team, there are 14 offensive players and 16 defensive players. If there are 35 offensive players on the team, how many defensive players would
Lopez Company is considering replacing one of its old manufacturing machines. The old machine has a book value of $47,000 and a remaining useful life of five ye
What is the neutron number for 75 32Ge?
E. coli prefers to use ____________ as an energy source, but when this monomer is depleted, the bacterium will ____________ for lactose utilization.
"On Wednesday we entered the great city of Tabriz in Persia. Commerce flourishes here. Today, there must be at least 200,000 householders within the city limits
Interview any person on his/her experiences in public speaking (campaign speeches, reading of policy or memo in public, introducing a speaker, giving of welcome
Help plz belss ypu help me do my mathss 10 points!!!!
Which expression is undefined?
Plz solve. I will give brainliest
How was our own country's Declaration of Independence an example of the basic contradiction of the Enlightenment.