Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

4. Crusoe expresses disgust at the natives' cannibalism, but what customs did the British have that might have been considered barbarous?
How are the entries of the matrix named by position? ⎡⎣⎢071−1−8236−35−4−5−2−98⎤⎦⎥ Drag an answer into each box to match the matrix entry with its position in th
Explain the significance of the Popol Vuh and Mayan calendar in understanding the Mesoamerican Civilizations.
I need help on this question
as a strong leader, when you aim to achieve something and initially fail, what would you most likely do?
33-(2c+4)=2(c +7)+c what is C?
For A Brainlist !!Please help its Urgent I need Help I think its C i dont know
assume that investment does not depend on the interest rate. a reduction in the money supply will cause which of the following for this economy? a) no change in
List five words that contain the Greek or Latin root/affix. Geo- earth
pahelp po dito thankyou​