idkausername27
idkausername27 idkausername27
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Susan bought 12 ounces of candy. How many pounds did she buy?
Show the proportions needed

Respuesta :

kmarcus602
kmarcus602 kmarcus602
  • 22-12-2020

Answer:

If Susan bought 12 ounces that would equal to .75 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT an effective pre-exercise energizing snack? A. Cookies B. Graham crackers C. Fig bars D. Bananas
Identify the correct sequence of writing.
1. Each winter, I go ice skating with friends from my neighborhood.. (1 point). sentence. fragment. 2. We hurry to the ice.. (1 point). sentence. fragment. 3. A
The Triple Alliance was composed of _____.
Layna can paint a 350-square-foot room in 4 hours. It takes Bebe 7 hours to paint the same room. Which equation can be used to find t, the time it takes Layna a
The poem is structured so that it shows the change in the speaker and the swimming hole clarifies why the speaker left the swimming hole explains how the swimmi
Two birds sit at the top of two different trees. The distance between the first bird and a bird watcher on the ground is 29.7 feet. The distance between the bir
What is the simple subject?
A playground is being designed where children can interact with their friends in certain combinations. . If there is 1 child, there can be 0 interactions. . If
If you choose between two summer jobs, what is the one you do not choose called?. A. trade-off . B. opportunity cost . C. decision at the margin . D. opportunit