aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

Which answer is the sentence fragment? a. The one that is more annoying to me. b. Even worse is someone who calls you several times a day. c. Have you ever had
What is 40% of 270. Please help me.
Which kind of phrase are the underlined words? Have they already left for the airport? A. adverb phrase B. adjective phrase
Why are encyclopedias a poor source of primary information? They are unreliable. They are too broad in their scope. They are poorly written. They do not have c
What were the English and French looking for in North America and where did they settle?
what comes after 4,16,36,64,100
The scientific method can best be described as a plan or set of _____.
what are the roles of the united states in the war against japan and the civil war in china in the late 1940's?
A boy who is 3 feet tall can cast a shadow on the ground that is 7 feet long. How tall is a man who can cast a shadow that is 14 feet long? Solve this problem b
Shelly bought 3 kites for $6 each. She gave the clerk $20. How much change will she get?