reginap6467 reginap6467
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated Gloves costs ​$26.67. What is the unit price of the pairs of gloves

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 3 pairs of gloves cost 26.67

one pair will cost

26.67/3=8.89

Answer Link
bblake001 bblake001
  • 24-12-2020

Answer:

$8.89

Step-by-step explanation:

$26.67 / 3 = $8.89

Answer Link

Otras preguntas

what is the least whole number that replaces blank divided by 21 greater than 13
n2+3h2=2nh3 how many grams of hydrogen must react if the reaction producesd 27 grams of nh3
It have 72 chicken and 4ó3 dogs how many are they in altogether
What is the height of the tank?
Is the supplement of an acute angle is an obtuse angle
Voilà une description de ma famille pour ma présentation en classe. Il y a ma mère, elle se sent toujours joyeuse. Elle aime être en famille et préparer les rep
x-1.6=2.4+0.8x solve for x. What did I do wrong?
Why did the us government attempt to mobilize the opinions of a diverse american public in support of a united war effort?
I got this wrong PLZ HELP
An open area free of woods and buildings