Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

TWO TUNWy tenis aliu ueillons. 1. oxidation when a phosphate is added to a molecule 2. phosphorylation A when a phosphate is removed from a molecule a chemical
find the missing side, round to the nearest tenth place
what is the condition for distance travelled by a body is equal to displacement ​
The __________ circulation collects nutrient-rich venous blood draining from the digestive viscera.
A person is standing 40 ft from a light post and can see the top of the light at a 35∘ angle of elevation. The person’s eye level is 5 feet from the ground. Wha
Nadya and Owen work at Purified Water Company. Nadya is a sales representative who works with Purified’s customers, including restaurants, grocery stores, and o
Let f(x)=e* and g(x)= X+6. What are the domain and range of (gºf)(x)?
Match the level of organization in nature
Please help me. This is real confusing. ​
HOMBRE Bueno, a mí me espera además un (1) . Yo tengo un perro que se llama Curro, que es un fenómeno... Gracias a él, pues, aparte del (2) de Madrid, sirve par