myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

psychological conditions that can be influenced by chronic stress include anxiety, insomnia, fatigue, and:
Assume a thylakoid is somehow punctured so that the interior of the thylakoid is no longer separated from the stroma. This damage will most directly affect the
The diagram shows two different buttons and their weight.the bottoms are sold in bags.each bag contains 144 grams of bottom
i am Lady come fast please tbviztoqws​
Jana does not want to receive calls from her health care provider at her home number. What should jana do?.
5. What is the formula for Newton’s Second Law?
includes two images that represents your home description contains complete sentences in Spanish including: one sentence describing the outside of your house on
Evaluate the following numerical expression: (15 ÷ 3)2 + 9 ÷ 3
31. A particular group of brain cells seems to provide a basis for observational learning. Researchers call these specialized cells A. efferent neurons B. affer
When ionic crystals dissolve in water, they dissociate into ions. Name the ions in each solution before they react