Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

How did New Englander Thomas Pickering and many others living in the thirteen original colonies view those that settled on the frontier? A. as self-righteous
Help i don’t understand this
The diagram at the right shows the orthocenter of an acute triangle. Drag vertex C to form a right triangle and an obtuse triangle. Which statements are true
Which of the following was a U.S. reaction to news of Soviet exploration in space?
You wear a lead vest when you get x-rays because some particles can penetrate solid substances. Which type of particles is stopped by lead? gamma particles ph
The cost C(x) in dollars per day to operate a delivery service is given by C(x)=cubed root of x (all of that) + 800, where x is the number of deliveries per day
Why is knowing the direction of the force important?
Complete the sentence. After tagging about his skill as a carpenter, Tony was unwilling to ____that the crooked table was his own creation and not from a junk s
Need help from numbers 12 - 14 please, need a full a.m. seer for all please, will give out more than 18 points if one of u all help me please .
(The choices you can select are Company G or Company H where it says "Choose..." )