lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

explain how multiplying with 6 is like multiplying with 3
during a sale, a store offered 50% discount on a particular camera that was originally priced 450. After the sale, the discounted price of the camera was increa
The bond between which two atoms is most polar? (1) Br and Cl (3) I and Cl (2) Br and F (4) I and F
Phillip II's goal was to conquer Persia. Why did Alexander continue his campaign of conquest after this goal had been achieved?
A piece of string 25 1/2 inches long will be cut into 3/4 how many pieces will there be?
How did enlightenment ideas lnfluence governments during the 18th century
boats seek a safe _______ where they can drop anchor for the night A.bluff B.obstacle C.monarch D.haven
A cell is in _____ when solute concentrations inside and outside the cell are equal
Simplify. 2m2 – 4n2 + 3m – 6m2 – 2m + 7n2 A. −4m2 + 3n2 + m B. −4m2 + 3n2 C. –36m + 28n D. 9m2 + 6m + 11n2
Which did Irving Berlin write? The Age of Innocence The Sun Also Rises “White Christmas” “It Girl”