204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

President Johnson and Congress fought over who would be in control of Reconstruction. What was the most important disagreement they had?
In order for a person to be able to vote in the state of Georgia, he or she must
When securing the vehicle, what should be the first task? A. Setting the parking brake B. Stopping the vehicle C. Placing the gear selector in park (P) D. Turni
Tim can paint three 10 ft. by 12 ft. walls in 4 hours. He has to paint his house, and it has 9 walls this size that need to be painted. If he starts at 10:00 a.
What is the negative situation has oscar pistorius has face that the media exploited?
I need help on my math
Which revision would help make this paragraph more coherent? A. Organize the sentences in chronological order. B. Delete the first sentence. C. Add the sente
You would more likely give your friends a number of blocks to go east and then a number of blocks to go north. what would these two numbers be?
How does your body use perspiration to stay cool
As a cell grows, the surface area to volume (SA:V) decreases and the cell must divide or die. The decreased SA:V ratio decreases would affect all BUT A) osmosi