izazahmd3021 izazahmd3021
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A value pack of candy bars cost 7.50. If there 25 candy bars in the package,what is the cost per candy bar?

Respuesta :

s9161663
s9161663 s9161663
  • 22-01-2021

Answer:

i think 50 25 or 75 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the main idea of the section “Dorothy’s ‘Ride’ to Oz”?
Verify the following (-23) { ( -5) + (19) } = ( -23) x -5 + (-23) x (19) explanation needed fast pls
What is an inference? Question 10 options: Inferences are beliefs or statements about something unknown made on the basis of something known. Inferences are how
What are the most historical facts
Evaluate the following expression if x = -7. 3x2 - 4x + 5
How would I greet a 7 year old child in Spanish?
Critically analyse the function of UNO.​
Find -1 1/5 + (- 3/5) = Write your answer as a fraction in simplest form. -1 1/5 + (- 3/5) =?
There are million girls in the world of primary school age _______ will never enter a classroom compared to about 10 million boys A.whose B.who C.which D.that
Rewrite each expression by combining like terms. 1.-3x + 4y - 9x - 5y