tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = 4 – x2 and g(x) = 6x, which expression is equivalent to (g – f)(3)?
Which material is applied to the prepared tooth to facilitate separation of acrylic dough from preparations?
2x-18=8x Algebra homework questions
A new car has a list price of ​$28,500 . Suppose that the dealer markup on this car is 10%. What is the​ dealer's cost?
The product of 9 and 4 is divided by 6 .Make mathematical expressions and simplify​
Round 9094 to the nearest thousand
. Define "Corona virus" ​
You cute!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! be happy
What advantages do you get from your society? Write. for class 7​
Round 9094 to the nearest thousand