uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

Today, the majority of the world's population lives in europe. a. True b. False
If Marcos need to make two batches of the recipe, how much of each ingredient will he need? How many gallons of punch will he have?
Briefly explain one cause of mccarthy's appeal to blue collar americans
Hayden is a manager at a landscaping company. He has two workers to landscape an entire park, Cody and Kaitlyn. Cody can complete the project in 8 hours. Kaitly
What caused great tensions and a rise of nativism after many new immigrants came to America during the 1800s? A. food shortages B. declining economies C
evolutionary advancement of arthropods over platyhelminthes
A bird feeder holds 2⁄3 cup of bird seed. If the bird feeder is filled with a scoop that holds 1⁄6 cup, how many scoops of birdseed is put into the feeder?
Create a function that has a derivative of f(x) = 2x + 1 at a given input value of your choice.
How many percentages should the number 60 be increased to get the number 75?
Please answer fast!!!!!!!!!!!