Nyonnaaaabbabyyy Nyonnaaaabbabyyy
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I need a good grade on this I’ll brainlest

Pls help I need a good grade on this Ill brainlest class=

Respuesta :

alyssambarb
alyssambarb alyssambarb
  • 24-01-2021

Answer:

the second is better deal

the unit rate for the better deal is $4.07

Answer Link
bigbrainleo
bigbrainleo bigbrainleo
  • 24-01-2021
The second deal is better. The unit rate of the better deal is $4.07/gal.

106/25 = 4.24 per gallon
61.05/15 = 4.07 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

write two mixed numbers that have a sum of 3
What is 3/4 of 16 pennies
Is moss a decomposer?
how can i fix this fragment sentancei moved to the United States when i was young it was easy to learn english, my parents were already here, they knew english
If snow is falling at a rate of 1/4 inch every 30 minutes, how much snow will fall in 4 1/2 hours.
what is the perpendicular adjacent sides in the triangle
School is cancelled if there is at least 8 inches of snow at 5am. If there are three inches of snow at 8 pm the night before and snow is predicted to fall at
What are the two consecutive number with a product of 121
How do you fins the sum of 2/10 and20/100?
How do you solve, 7/9+1/2-3/2+2/9 ?