lalawilson055 lalawilson055
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

You have $4.10 and would like to buy some almonds .if a pond costs $8, how many ounces can you buy ?

Respuesta :

XxDekuxKacchanxX
XxDekuxKacchanxX XxDekuxKacchanxX
  • 25-01-2021

Answer:

well- you cant buy any pounds-

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the form y=ax²+bx+c whose graph passes through the points (1,6), (3, 20), and (−2,15).
Help I will mark your answer
Online you come across two favors to order: a keychain for $1.25 each and a picture frame for $5.00 each. You purchase seven more keychains than picture frames.
3. When sugar dissolves in water, theends of the water moleculesare attracted to theof the sugar molecules.​
a boat can travel 377 kilometers on 75.4 liters of gasoline . how far can it travel on 100.8 liters?
The virtue INDUSTRY can best be defined asa.Lose not time, always be employed in something useful.b.Make no expense but to do good to others.c.Avoid extremes.d.
Rectangle DEFG with vertices D(-4, 3), E(0, 2), F(-2, 6), and G(-6, -5): (x + 4, y + 1)
Which best states justice harry blackmun’s position in roe v. Wade?
What is the equation, in point-slope form, of the line that is perpendicular to the given line and passes through the point (2,5)? y + 5 = x + 2 y-2 = x-5 y-5=-
Type the correct answer in the box. What did Italian architect Nicola Sabbatini first introduce to theater? Sabbatini brought the first to theater by holding a