graciesatchell2008
graciesatchell2008 graciesatchell2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A customer paid for different items at a farmer's
market. Find the cost for 1 pound for the
following item
$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

Neishakg Neishakg
  • 25-01-2021
$1.25 for 1 pound of apples.
You simply do $5/4 and get 1.25
Answer Link

Otras preguntas

seven twelves of 840 students went to a spring concert. how many did not go
what is the meaning of justice
A student is running a 10-kilometer race. He runs 1 kilometer every 4 minutes. Select the function that describes his distance from the finish line after x minu
What did Ida B. Wells work to end through her muckraking articles?
what is required for reactants to form bonds ?
the colonist protested the Stamp Act by
How is a compound sentence formed? A. By joining a dependent and independent clause with a conjunction B. By joining two simple sentences with a comma and a c
Somebody please assist me in answering this math question.
Interpretative literature is said to be interactive because A. the reader has to take part in discovering the meaning of the work. B. the conflict shows the int
Please show me how to do it.