maygandavisks
maygandavisks maygandavisks
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Phillip buys 4 pounds of salmon for $27.60. How much did he spend per
pound?


I swear my math teacher is out to kill my grade so can someone please help

Respuesta :

30278631 30278631
  • 29-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:bnbn

Answer Link

Otras preguntas

what is the area of a circle with radius 10 units
Need the work for this. 192 is the answer
How was Noah Webster significant to the field of education
PLEASE HELP ASAP first to answer correctly gets brainlyist 44 points How do weather forecasters put their forecasts together? What are some of their tools? Wh
How will you write 7^5 as a multiplication expression
A large map of the United States uses a scale of 2cm = 2.5km. On the map, the distance between two cities is 1 meter. What is the actual distance between the tw
Can someone help with this question plz
Not only does sediment spread horizontality and from youngest (top) to oldest (bottom), it also continues to spread flat in all directions until it either runs
The output is one more than twice the input
How does culture affect the identification and treatment of psychological disorders? Be sure to define culture and provide an example in your response.