ynezviera
ynezviera ynezviera
  • 26-01-2021
  • English
contestada

I need help ASAP! Please continue reading :3

What is a good answer to "Why did you choose to go to this school?"
(It's an all girl school, and this question is for my interview tomorrow for freshmen in High school!)

Respuesta :

Kyngrich1 Kyngrich1
  • 27-01-2021

Answer: need points

But you could mark me brainliest

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

16 POINTSS!! HELPPPP The graph shows the cost per day of electricity over a seven-day period. What type of correlation is shown? A. positive B. negative C. n
Which word’s root means "all or every?" Hypnotic Necrology Pandemic Thermostat
if a dozen eggs cost $1.35,what is the unit cost?
Consumers' decisions affect producers' decisions. a. True b. False
Why is there no road through the wood? A. The wood is too rocky to build a road. B. The cows know better than to cut a path through the wood. C. The owners
24.6 feet by 14.8 feet
11x<-66 what is the answer
What measure is less than 435 inches? A: 37 feet B: 36 feet 10 inches C: 12 yards 3 inches D: 12 feet 3 inches
show twelve in four different ways.use words,pictures, and numbers
FBI, IRS, FCC, and CIA are all abbreviations for ____.