kgmirandacor
kgmirandacor kgmirandacor
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Korl spent $46.20 on 12 gallons. what was the price per gallon?​

Respuesta :

soccerteller soccerteller
  • 26-01-2021

Answer:

3.85

Step-by-step explanation:

46.20/12

12 goes into 46.20

3.85

Answer Link

Otras preguntas

a 19-year-old man experienced direct trauma to his left elbow. your assessment reveals gross deformity and ecchymosis. his arm is pink and warm, and he has a st
How do I put down my 12 year old furry son
If f(t) = t-5 and g(m) = 3m² -1, what is (f.g)(x)? (See image below)
Explain what is the advantage of showing data of a casual relationship with a graph.
On a standardized test, the mean is 38 and the standard deviation is 4.5. Approximately what percent of the scores fall in the range 29-47?
Brandy did you see this?
carol shops at a fabric store when there is a sale on notions and thread. the chart shows the original cost for certain notions and thread. the store offers a 2
Researchers observe that an amoeba appears incapable of forming pseudopods for movement. They conclude that its immobility may be caused by the absence of the p
What happens to the Escadrille on their first mission?
NEED HELP ASAP PLEASE Complete the point-slope equation of the line through (-2,6)(−2,6)left parenthesis, minus, 2, comma, 6, right parenthesis and (1,1)(1,1)le