manoman2018 manoman2018
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jimmy buys 12 songs on iTunes for $15.48.

The Unit Rate is ________ per song.

Respuesta :

robhu2015
robhu2015 robhu2015
  • 26-01-2021

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12

Answer Link

Otras preguntas

What is estimate the sum or difference of 1 5/6 + 2 2/11
What is a criticism of baumrind's classification of parenting styles?
Which set of ordered pairs represents a function?
What is a fringe benefit? a business other than sales or marketing an accounting term meaning profits a payment to employees other than wages or s
A weight suspended from a spring is seen to bob up and down over a distance of 25 cm twice each second. what is its frequency? answer in units of hz.
What was discovered in Brazil that made it so valuable to the Portuguese?
Given that 2 is a zero of P(x) = x3 + x – 10, use division to factor: Select one: a. (x – 2)(x2 + 2x + 5) b. (x + 2)(x2 + 2x + 5) c. (x – 2)(x2 – 2x – 5) d. can
. Read the paragraph. The city of Venice is home to many traditional arts and crafts. Its busy workshops produce lace, textiles, and furniture. One of Venice's
Close-ended questions are typically used to:
I need help please: What river is #1 pointing to? Nile Congo Niger Tennessee