klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Rectangle PROM has a perimeter of 42 inches, and OR = 8 inches. What is the area of the rectangle PROM?
P=[−3610−4] , Q=[−2571] , R=[4−20813] Given the three matrices above, evaluate P+Q. P+Q=[acbd]. Find the values of a, b, c, and d.
What’s mean number basic statistics btw
The world's human growth rate is dependent on a the birth rate b the death rate C A and B
When a 10V battery is connected to a resistor, 2A of current flows in the resistor.What is the resistors value? Formulas: V=IR, I=V/R, R=V/INote no need to writ
A major difference between digital librarians and traditional librarians is that traditional librarians rarely work with people. Instead, they man a computer te
What is the function of the centromere? a To pull the chromatids apart during anaphase. b To hold the chromatids together until anaphase. c To help degrade the
In the base of mechanical science knowledge, define work, energy and power​
si te vienen a contar cositas malas de mí manda todos a volar y diles que yo no fui
4. How does Paine think the connection of the American colonies with Britain can affect trade relations with others?