lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A high pressure system is present over San Francisco while a low pressure system is present over San Jose. In this case, winds will blow: Group of answer choice
Mr. Jay sells a box of 15 seedlings for new trees for $12.84. Mr. Tony sells a box of 18 seedlings for $14.95. What is the cost per seedling for each person? Ro
What is the area of this rectangle?
The author’s main purpose is to convince readers to.
Read the excerpt from the diary of a young girl. So there we were, father, mother and i, walking in the pouring rain, each of us with a schoolbag and a shopping
Pls help me with this assignment :I
what is development?Give example of your own.​
Examine the function f(x)=log2x. Which point is the intersection of f(x) and the line y=1? (1,2) (12,1) (2,1) (1,1)
Solve the pair of simultaneous equations x = 4 - y x = y + 2
The perimeter of a rectangle is 64m and it’s length is 3 times it’s width.what is the length of the rectangle?