arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

Using the order of operations, which operation in the expression 3×2-2³ ÷ 4 should be completed first? A) Multiply 3 and 2. B) Divide 2^3 by 4 C) Cube 2. D) Sub
Un satélite se mantiene en órbita alrededor de Marte a una altura de 450 km sobre la superficie del planeta, Si el radio de Marte es de 3397 km y su masa es de
yrk-wbgt-jbp join ..........​
Therefore, the __________ shares essential characteristics with the Magna Carta. A.Mayflower Compact, which established a government for Plymouth colony, B. Bil
help asap please :) which of the following expressions is equal to -x^2-36? A: (-x+6i)(x-6i) B: (x+6i)(x-6i) C: (-x-6i)(x+6i) D: (-x-6i)(x-6i)
projectile a is launched horizontally at a speed of 20 meters per second from the top of a cliff and strikes a level surface below, 3 seconds later. projectile
write what are the layers over the wall of blood vessels,how do these layers differ among arteries and veins?
Tan 32 deg + tan 88 deg / 1 - tan32 tan88 = -√3
Consider the mathematical sentence 2 = 2. Is there any variable or constant that you could add to or subtract from both sides, or multiply or divide both sides
The equation y = 1.75z +9 gives your total cost of a pizza with x topppings. V depends on