mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of the author's use of simile? A. "It could have been the most ordinary family picture, except for the backdrop of white
Time management is an important part of developing good study habits and succeeding in high school. You’ll need to learn to manage the time that you spend on ea
What question does Njide, the eldest sister of Uchendu, ask of her brother's bride during the isa-ife?
Which of the following was not a reason why early labor organizations failed? A. Unskilled workers were easily replaceable. B. Farmers did not support labor un
Which type of password would be considered secure?
Electric force is blank proportional to the amount of charge and blank proportional to the square of the distance between the charges
what is 0.000062 in scientific notation?
Which of the following would be equivalent to 32 ⋅ 35?
the first governor of the Plymouth Colony died in 1621 and was succeeded by
What is the relationship between pattern A and pattern B? A. Add three to the number in pattern A. B. Subtract 3 from the number in pattern A. C. Add three t