nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Virginia Plan proposed that Congress be made up of?
Solve |p + 2| = 10Solve |p + 2| = 10 {-12} {-8, 8} {-12, 8}
ALGEBRA 1, SEM. 2 The table of values represents an exponential function ​f(x). What is the average rate of change over the interval −2≤x≤2 ? Enter your answer,
Without multiplying, determine the sign of the product (−247,634)(183,758) A.The sign of the product is positive because a negative multiplied by a positive
How to make your ears stop hurting after you've stretched them?
estward Settlement Which of these factors did not encourage western settlement? American Indians selling their land Completion of the transcontinental railro
Explain how you can round 25.691 to the greatest place
What is a normal blood pressure for a 84 year old man?
Jasmine needs to reduce the height of a picture from five inches to two inches so it will fit in the yearbook. What percentage of the original height is the ne
if a television with mass 15kg is lifted to a shelf of height 1.2m, how much gravitational potential energy is added to the television