hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Janelle has 29 coins in her collection. Her goal is to have at least 45 coins by the end of the year. Write and solve an inequality to find how many more coins
What best describes the purpose of the foreshadowing present in the narrator’s words, “Soon I could hear his voice no more”? A:It adds interest as the reader qu
Tengo que ir a la clase de piano y no me gusta nada. Estoy _____.
Wags eat 3/4 of a cup each day . How many full day will a bag with four cups last?
what cycle is involved in sugar production
The atomic mass of an element depends on what?
What was the name of the small post that George Washington established in Ohio country?
Which of these conflicts represents external conflict? I. character vs. society II. character vs. self III. character vs. nature A. I only B. II only C. I and I
48 divided by 12 divided by 2
what identities does 15 belong to