parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Dwight d. eisenhower appointed which kind of individuals to his cabinet?
In , is a right angle. find the remaining sides and angles. round your answers to the nearest tenth . show your work. a = 3, c = 1 9
What are the three benefits of having a complete digestive tract?
How do I change a mixed fraction into an improper fraction?
The journey from aquatic to terrestrial environments required adaptations. which animals supplement the gas exchange that occurs through the lungs with gas exch
True or false? columbus's return voyage took longer than his outward voyage. explain
An elevator is accelerating upward at a rate of 3.6 m/s2. a block of mass 24 kg hangs by a low-mass rope from the ceiling, and another block of mass 90 kg hangs
what was the country's Staple in The South Before in The south before The great migration
What is the order of succession for the presidency if something should happen to the president?
simplify the following √12 / √3 √15 / √3