knevaena knevaena
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 8 gel pens cost $14.24. What would be the cost per pen?

Respuesta :

alexsalamander10 alexsalamander10
  • 24-02-2021

Answer:

1.78

Step-by-step explanation:

Answer Link
IV3053 IV3053
  • 24-02-2021

Answer:

1.78 dollars per pen.

Step-by-step explanation:

I hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

How inhumane farming methods could lead to ill-health? ​
lincoln only freed the slaves in certain states through the emancipation proclamation - which states were these?
Hence, find the values of y that satisfy the equation 2y-1)2 – 7(y – 1) + 4 = 0.​
5^-3 = In exponential notation
x^2-3x+8 is x=4 will choose brainly
What is photosynthesis..??​
14. The cost of 10 dozen of caps is Rs.800. How many caps can bebought for Rs.200.​
Can someone please help me!
I WILL MARK BRAINLIEST! Find The Area And Perimeter Of The Following Figures!
The perimeter of a right-angled triangle is 96 cm. The lengths of its sides are in the ratio 6: 8:10 Work out the area of the triangle in cmp.