christianflorek1427 christianflorek1427
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

You stopped on your way to basketball practice and bought four cans of fruit punch for $0.69 each. How much did you spend in all?

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 24-02-2021

Answer:

0.69 x 4= $2.76

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The two most important parts of exercise routine are the warm up and cool down Question 1 options: True False
Which two layers of Earth are mainly composed of iron and nickel
Jane, Max, and Greg are splitting a 10-ounce bag of popcorn. if they share the popcorn equally how many of popcorn will each person get?
Beth is purchasing chocolate and vanilla ice cream cups for a birthday party. She needs a total of 24 ice cream cups and twice as many chocolate cups as vanilla
A school is taking a field trip with 195 students and 10 adults. each bus can hold at most 40 students. we need to determine the smallest number of busses neede
how do I solve 7v-(2v-16)=5(v+4) please explain if it is a one solution, no solution or infinite solution
What was one cause of the rise of silk workshops in china during the qing dynasty?
is it normal for weigh to shift as much as 5 to 10 pounds?
The volume of a cylinder is 176π cm³ and its height is 11 cm. What is the length of the cylinder's radius?
Which inequality will have a dashed boundary line with a shaded area above its graph